След сенокоса празникът продължи с народно веселие. На трапезата майсторите-готвачи Поля Пърлева и Марин Михайлов подредиха вкусна курбан чорба и почаги, «бял мъж» и петровки ябълки. Мъжете почерпиха с отлежала сливовица. Кръшните хора продължиха да се вият и след заник слънце.
И тази година организатори на празника бяха секретарят на НЧ „Христо Ботев 1941 г.“ Стефка Маринова и самодейци от 10 до има-няма 100 години.
И тази година организатори на празника бяха секретарят на НЧ „Христо Ботев 1941 г.“ Стефка Маринова и самодейци от 10 до има-няма 100 години.


Във Васильово цялото село се събра и празнично откри сенокоса. Избраха ливада с ароматни треви в местността „Осенете“. Първият откос направи председателят на читалището Тончо Николов. Косачи и пластачки, облечени в национални носии и закичени със здравец, майсторски въртяха коси и вили. Докато пръскаха откосите, самодейците към читалището запяха обичани народни песни. Започнаха с поздрав към овчарите. Песента им «Овчар по бряг ходи» се лееше волно и надалече. През това време най-малките момичетата играеха и пееха край окичената с цветя люлка, вързана на ябълково дърво.
