Празникът на маската, маскарадния и сценичния костюм ще се проведе в Тетевен Featured
Дата и час: 26.02.2017г. /Неделя/ от 11,00 часа
Място: пл. „Сава Младенов“
„ЧОВЕК Е НАЙ-ВЕЛИК, КОГАТО ПРОЩАВА ИЛИ САМ СЕ МОЛИ ЗА ПРОШКА!“
Празникът на маската, маскарадния и сценичния костюм ще се проведе на Сирни заговезни в Тетевен. Идеята на Общината, която организира събитието, е популяризиране на българските традиции и ценности, както и на обичаите характерни за нашия район.
Участниците ще дефилират на пл. „Сава Младенов“, а техните костюми, маски и сценки ще бъдат оценявани от компетентно жури. В карнавала ще се включат деца от училищата и детските градини, читалищата, социалните центрове, ЦПЛР и групи за автентичен фолклор, като е предвидено и награждаване на победителите. На празника ще гори характерния за „Сирни заговезни“ - огън, около който ще се завърти голямо българско хоро.
Програмата ще завърши с огнено шоу - "ОТ ПЛАМЪК - СЛЪНЦЕ", което е подготвено и изработено върху основата на най-красивите фолклорни песни, в техните модернизирани варианти.
Очакваме Ви, за да споделим празника заедно!