В ОУ "Георги Бенковски" - с. Рибарица бе открит STEM кабинет Featured

01 Юни 2026
97 times

На 29 май в ОУ "Георги Бенковски" - с. Рибарица отвори врати нов STEM кабинет. Сред присъстващите на събитието бяха – председателят на ОбС-Тетевен – Мария Стойчева, кметът на с. Рибарица Пенка Ганева, главен експерт "Образование“ – Петя Вълова, родители и др.

Това е значимо събитие за нашето училище и за цялата местна общност, защото поставя началото на едно и ново и модерно образователно пространство, в което знанието, науката и технологиите ще вдъхновяват нашите ученици да учат, изследват и създават, каза директорът на училището – Таня Кръстева, в своето слово към присъстващите.

STEM кабинетът е оборудван в направлението "Природни науки " и "Зелени технологии и устойчиво развитие". Той разполага с електронен микроскоп, четири микроскопа, два телескопа, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика. На разположение са и няколко вида конструктори за получаване на соларна енергия, уреди за изследване на почва, нагледни макети, микроскопски препарати и др.

STEM кабинетът е по проект "Училищна СТЕМ среда" и се финансира от Плана за възстановяване и устойчивост /ПВУ/.

Last modified on Понеделник, 01 Юни 2026 06:30
Rate this item
(0 votes)

Тетевен

 bottom logo teteven new green

Актуално от Общински съвет

За региона

  Меню